Co je Bullet Journaling aneb začni plánovat efektivně

V angličtině znamená bullet odrážka a journal zápisník, česky tedy odrážkový zápisník. A pozor, nejedná se o předvyplněný diář, bavíme se o zápisníku plném teček. Může to znít nudně, ale za BuJo se skrývá kombinace kreativity s produktivitou a ve výsledku spousta splněných cílů a ušetřeného času.

Každý je jiný a vyhovuje mu něco jiného, důležité je najít si svůj systém. Prázdný tečkovaný zápisník MINIMEE poskytne každému prostor pro efektivní plánování. Ať už potřebuješ napsat nákupní seznam nebo si rozplánovat schůzky na celý den, dovoleno je všechno. 

Jak to funguje?

Fantazií se meze nekladou, systém si můžeš vytvořit sám/sama. Například kolečko pro událost, fajfku pro splněný úkol nebo pomlčku pro poznámku. Tímto zapisováním může vzniknout naprosto přehledný diář. Je zde spousta prostoru pro kreativitu. Své stránky zápisníku si můžete vyzdobit krasopísmem, nálepkami či washi páskami. Můžete si různě dokreslovat a psát informace, které potřebujete jen a jen vy. Přehled jde vytvořit pro daný den, týden nebo měsíc. Je libo to-do list na celou stránku? Jasně, proč ne!

Pro Bullet Journaling jsme vytvořili speciální MINIMEE zápisníky, které mají tečkované stránky. Tečky jsou jakýmsi vodítkem pro tvoření, ale vizuální stránku vůbec nenarušují. Jako bonus jsme přidali lepší papír, ať se vám dobře tvoří a ať se výtvory nepropíjí na druhou stranu. Dostáváte tedy prostor pro absolutní svobodu v plánování, vše si můžete vytvořit podle svých potřeb.

Proč BuJo?

Bullet Journaling si získal spoustu příznivců z mnoha důvodů. Sami si určujete pravidla pro plánování, podle toho, co potřebujete a co vám funguje. Na stránku si můžete rozplánovat celý týden nebo jen jeden den, záleží na vaši vytíženosti a potřebě pro další poznámky.

Přehledně sledujete své cíle a pracujete na svém seberozvoji, například pomocí habit trackerů. Už máte vytvořený svůj seznam snů a cílů? Ne? To je nejvyšší čas ho vytvořit. Tím, že ho budete mít stále na očích, a hlavně na jednom místě, tak vás bude motivovat mířit k cíli a splnit si sny.

Hodně prostoru a přehledné plánování vám pomůže si práci a úkoly rozplánovat podle reálných časových možností. Čas, který plánování věnujete je čas, který věnujete sobě. Taková schůzka sám/sama se sebou, pro některé je to dokonce způsob meditace.

Tak co? Jste připraveni začít? Už máte vybraný MINIMEE zápisník? Bezva, příště vám prozradíme pár tipů pro inspiraci.