Jak začít s Bullet Journalingem
Už nějakou dobu pokukujete po tom krásném zápisníku, ale pořádně nevíte, co s ním? V minulém článku jsme představili Bullet Journaling a teď vám poradíme, jak s ním začít. Není to žádná věda. Začátek je hlavně o návyku a hledání na míru vašim potřebám. Jakmile najdete, máte vyhráno. Tak jdeme na to.
Neobejdeme se bez tečkovaného zápisníku, který je pro BuJo uzpůsobený. MINIMEE zápisníky máme dva druhy – jeden má uvnitř papír s gramáží 120g a světlejší tečky, a ten druhý má dokonce 140g s trošku tmavšími tečkami pro lepší čitelnost (edice “DARKER DOTS”). U toho s vyšší gramáží je jistota, že nebudou malůvky propíjet na druhou stranu. Záleží, do jakých kreativních ozdob se budete pouštět - jaké fixy či barvy zvolíte. Jestli to budou fixy na vodní bázi či alkoholové (pozor, ty hodně propíjí). Nicméně pro začátek budete určitě potřebovat černý liner. Pomůže vám stránky hezky rozvrhnout a dodá plánování strukturu. Jsou tenké i tlustší a dá se s nimi doslova vizuálně čarovat.
Se zápisníkem a linerem si v pohodě vystačíte. Pokud jste ale kreativní duše a máte rád/a, když věci vypadají hezky, tak se vám budou hodit i barevné psací potřeby. V našem sortimentu máme fixy převážně na vodní bázi, a to z toho důvodu, aby se s nimi dal tvořit akvarel a hlavně, aby v zápisníku nepropíjely na druhou stranu -> nezkazí to tak dojem hotového díla. A co takhle samolepky? Ty tomu dodají tu správnou atmosféru a váš výtvor skvěle podtrhnou. Například ty s podzimní tématikou navodí náladu halloweenu a hygge.
Začínáme!
A teď přichází to nejdůležitější a nejzábavnější - tvoření. Můžete rovnou rozjet svůj systém od prvních stránek nebo začátek využít k základním přehledům jako podpis a pár vět, aby bylo jasné, komu zápisník patří. Užitečný je i seznam ikonek, které budete používat. Takový klíč pro orientaci, abyste věděli, co jaká ikona znamená. Pro začátek to může být velký pomocník. Je možné udělat i přehled celého roku a zakroužkovat si důležitá data jako narozeniny a dny, na které nesmíte zapomenout.
A teď přichází volba rozvržení. Budete si každý měsíc oddělovat speciální stránkou s názvem měsíce? Stačí vám týdenní přehled nebo potřebujete denní? A co to-do list, kde pro vás bude nejpohodlnější? Pokud je to moc otázek, tak nezoufejte. Vše se dá zkombinovat, vyzkoušet a časem přijdete na to, co vám vyhovuje.
Tipy a inspirace
Na dvojstranu se dá rozvrhnout týden i den a udělat přehled pro celý měsíc. Pro každý měsíc, ale třeba i týden, si můžete vytvořit habit tracker, který vám pomůže plnit vaše cíle. Anebo si můžete zapisovat měsíční výdaje. Wish list na míru pro každý měsíc vám zase zaručí spoustu radosti. To-do list vám sice obsadí povinnosti, ale ne všechny jsou vždy nepříjemné. Beztak už se těšíte na ten pocit při odškrtávání.
Prostor pro poznámky je také důležitý. Kolikrát už se vám stalo, že jste měli skvělou myšlenku nebo nápad, ale pak jste si nemohli vzpomenout? Takto si to hezky zapíšete a už nebudete tápat. Stejně tak seznam filmů a seriálů. Doporučení dostáváme spoustu, ale kdo si to má všechno pamatovat?
Určitě najdete prostor pro vše, co budete potřebovat pro svůj komfort, přehled a hlavně funkčnost. Jak by to mohlo vizuálně vypadat najdete v galerii. Se svým výtvorem se můžete pochlubit na Instagramu s označením @minimee_journal a #tvorimvminimee, taky se rády inspirujeme! :) Navíc právě probíhá soutěž o MINIMEE zápisník a samolepky!
Už se vám v hlavě tvoří plán a začínáte přemýšlet nad tím, čím budete vyplňovat první stránky?