Udělej si čas pro sebe a MINIMEE

Podzim je v plném proudu. Dny se zkracují, venku je chladněji a některé z nás začíná přepadat podzimní depka. Nebo jsme naopak v jednom kole a na depku nemáme čas. Ani jedno není ideální. Je důležité být v psychické i fyzické pohodě a mít čas i na sebe a své radosti. S tím ti může pomoci MINIMEE zápisník.

O hygge už si slyšel/a?  Znamená to v podstatě cokoli, z čeho máme příjemný pocit a jsme šťastní. Na podzim, ale i v zimě to může být čas, kdy se zachumláš do deky s horkým čajem v ruce a budeš tvořit svůj plán na další týden do MINIMEE. Nezapomeň si naplánovat další hygge okamžiky, například kávu s kamarády, čtení oblíbené knížky nebo čas na dobré jídlo. Když uvidíš, co skvělého tě čeká, tak se budeš mít na co těšit.

Čas pro sebe ti pomůže utřídit si své myšlenky, dodá ti energii a inspiruje k novým nápadům. Navíc kreativní vyblbnutí v MINIMEE ti pomůže vypnout, budeš se soustředit jen na svůj výtvor. Barvičky zaručí příjemný pocit při každém otevření zápisníku. A že nemáš náladu na plánování? Dobře. Co takhle si udělat cestovatelský deník z těch všech fotek z léta? Konečně je na to čas.

Pokud máš už dlouho v hlavě nějaký nápad, ale nevíš, jak začít nebo to pořád odkládáš, tak si uvař dobrou kávu a hoď to z hlavy na papír do zápisníku. Černé na bílém to bude vypadat víc reálně a třeba se věci dají do pohybu. S plánem se jednodušeji dosahuje cíle a zápisník pro Bullet Journaling ti poskytne oporu a tolik místa, kolik na plánování potřebuješ.

Sednout si takhle koncem týdne a naplánovat ten další ušetří spoustu stresu. Nestane se ti, že budeš ke konci týdne nebo měsíce dohánět spoustu restů a deadlinů, neexploduje e-mailová schránka. A hlavně – na nic nezapomeneš. V MINIMEE se taky můžeš ohlédnout za uplynulými dny a vidět tu produktivitu, kterou máš za sebou. Vidět výsledky nakopne každého. 

Na depku pomáhá i meditace. Pro někoho je meditace samotný Bullet Journaling. A někomu pomáhá si každý večer zapsat tři věci, za které je ten den vděčný.

Máš nějaký svůj oblíbený rituál, při kterém trávíš čas se sebou?