Ovládni své finance s MINIMEE

Ovládni své finance s MINIMEE

Máš přehled o svých financích a víš, za co utrácíš? Tabulka příjmů a výdajů je hodně důležitá. Člověk přesně ví, za co nejvíce utrácí a zjistí, kde může ušetřit. A to se rozhodně hodí. Většinou sledování financí právě nejvíce napomáhá šetření. Pojďme se podívat na to, jak by to mohlo fungovat, aby peníze nebyly stres.


Nech se inspirovat a oživ svůj zápisník 3D ozdobami

Nech se inspirovat a oživ svůj zápisník 3D ozdobami

Máš pocit, že tvé přehledy a plánovací listy vypadají pořád stejně? Možná máš svůj styl, který ti vyhovuje, ale občas máš potřebu jej oživit, jen nevíš jak. My máme někdy taky chuť zkoušet něco nového. Přidávat, ubírat, klidně jen detaily. Tentokrát jsme zkoušely 3D ozdoby z papíru a moc se nám líbí. Naše galerie skrývá inspiraci, tak se koukni.


Kdo je připraven není překvapen aneb roční příprava

Kdo je připraven není překvapen aneb roční příprava

Plánujeme na den dopředu, týden nebo i měsíc. Půl roku až rok dopředu jsme schopni naplánovat i dovolenou. Ale ono se dá dopředu naplánovat spousta věcí na celých nadcházejících dvanáct měsíců. Zejména si zapsat to, na co v průběhu roku zapomínáme, a pak jsme překvapeni, že jsme prošvihli něčí narozeniny. Znáš to - kdo je připraven, není překvapen.


Jak si správně přát a mířit ke štěstí

Jak si správně přát a mířit ke štěstí

S novým rokem si spousta lidí dává předsevzetí, rekapituluje uplynulý rok a tvoří plány na další. Pojďme si ale říct, že ne všechna předsevzetí dávají smysl a seznam přání se nebude odškrtávat sám od sebe proto, že jsme si ho napsali. Na druhou stranu správná volba a nastavení dokážou divy, třeba předčít cíle.


Vánoční tradice a kouzlo Štědrého dne

Vánoční tradice a kouzlo Štědrého dne

Na snídani vánočka, v televizi pohádky a celodenní těšení se na bramborový salát ke štědrovečerní večeři. Napadlo vás někdy, že je Štědrý den většinou stejný? Je to díky zvykům a tradicím, které máme. Těch českých je opravdu hodně a každý dodržuje jiné. Díky tomu máme všichni kouzelné Vánoce, ale každý jiné kouzla.


Tvoření je radost, říká zakladatelka MINIMEE Ali Hořínová

Tvoření je radost, říká zakladatelka MINIMEE Ali Hořínová

Když zavře oči, vidí radost. Tu popisuje jako místo, kde je klid, hezky a zároveň pohoda. Tento stav má ráda Ali Hořínová, která si vytvořila svůj vlastní zápisník MINIMEE a teď se o něj dělí se světem. O MINIMEE jako značce jsem Ali vyzpovídala zde, ale jak Ali plánuje, a co je pro ni kreativita, se dozvíte dnes.


Prosincová výzva MINIMEE: Pojď plnit s námi

Prosincová výzva MINIMEE: Pojď plnit s námi

Třidvacet dní do Vánoc a poslední měsíc v roce před námi. Většina lidí si dává výzvy a předsevzetí od nového roku. My na nic nečekáme a vymyslely jsme jednu na prosinec. A pozor, žádné mučení a překonávání se. Budeme plnit příjemné úkoly, které zahřejí u srdíčka a přinesou nové zážitky. Jdeš do toho s námi?


Plán Vánoc jako součást vánoční pohody

Plán Vánoc jako součást vánoční pohody

Vánoce – stres s vánočními dárky, všude spousta lidí a celková nechuť. Tak takhle ne. Vánoce mají být svátky klidu, míru a pohody. Není důvod se netěšit a už vůbec stresovat měsíc až dva dopředu. Máme pár tipů, jak se z blížících Vánoc nezbláznit, a dokonce si je užít.


Inspirace týdenních přehledů

Inspirace týdenních přehledů

Začínáš s Bullet Journalingem a hledáš inspiraci pro to, jak by mohl vypadat tvůj týdenní přehled? Možná máš svou zajetou rutinu, ale rád/a bys ji něčím novým oživila. Nebo se jen s oblibou koukáš na to, jak tvoří ostatní a jak hezké jejich výtvory jsou? Spoustu různých typů týdenních přehledů skrývá naše galerie.


Rozhovor: Příběh MINIMEE a jeho tvorba

Rozhovor: Příběh MINIMEE a jeho tvorba

Zápisník plný teček vytvořený speciálně pro Bullet Journaling. To je MINIMEE, jehož autorkou je Ali Hořínová. Chyběl ji na trhu zápisník s kvalitním papírem, a tak si vytvořila vlastní. Tato olomoucká značka ale netvoří jen zápisníky. Patří k ní i samolepky, psací potřeby a pouzdra. Jaký je příběh MINIMEE a kolik to dá práce prozradila Ali v rozhovoru.


Vymazli si svůj pracovní koutek

Vymazli si svůj pracovní koutek

Stůl s lampičkou, notebookem, zápisníkem, tužkou a hrnkem čaje. Nebo naopak několik papírů, složek, psacích potřeb, lepítek a různých jiných vychytávek. Pracovní koutek, který nám poskytuje útočiště může vypadat jakkoliv. Naše galerie skrývá spoustu inspirace.


Udělej si čas pro sebe a MINIMEE

Udělej si čas pro sebe a MINIMEE

Podzim je v plném proudu. Dny se zkracují, venku je chladněji a některé z nás začíná přepadat podzimní depka. Nebo jsme naopak v jednom kole a na depku nemáme čas. Ani jedno není ideální. Je důležité být v psychické i fyzické pohodě a mít čas i na sebe a své radosti. S tím ti může pomoci MINIMEE zápisník.


Jak začít s Bullet Journalingem

Jak začít s Bullet Journalingem

Už nějakou dobu pokukujete po tom krásném zápisníku, ale pořádně nevíte, co s ním? V minulém článku jsme představili Bullet Journaling a teď vám poradíme, jak s ním začít. Není to žádná věda. Začátek je hlavně o návyku a hledání na míru vašim potřebám. Jakmile najdete, máte vyhráno. Tak jdeme na to.