Inspirace týdenních přehledů
Týdenní přehled může být na výšku zápisníku, na šířku a klidně přes tři strany. Může mu vládnout striktní řád a rovné linie, ale stejně tak nemusí mít ohraničené tabulky, a tím působit lehce chaoticky. To ale nevadí, protože i chaos může být organizovaný pro někoho, kdo se v něm orientuje, že jo.
Rozhodně se neobejdeš bez místa na rozvržení sedmi dní v týdnu. Od toho se odpíchni. Zvaž, kolik místa na který den potřebuješ a promítni to do rozvržení. Sobota a neděle jsou většinou méně zaplněné než všední dny.
S místem, které ti zbylo se dá skvěle pracovat. Můžeš si vytvořit týdenní tracker, kde si budeš značit třeba to, kolik hodin si v noci spal/a. Fajn ukazatelem může být i každodenní značení nálady, jak ses ten den cítil/a. Určitě zbude místo na poznámky nebo týdenní sebereflexi. Na konci týdne si můžeš napsat tři věci, které se ti povedly a co ti fakt udělalo radost.
Pokud plánuješ vždy týden dopředu, oceníš i prostor pro to, co je potřeba udělat následující týden. Zdá se ti to jako hodně věcí do týdenního přehledu? V pohodě, nemusíš použít vše. Každému se hodí jiné 'kolonky', stačí najít ty své. Jo a nezapomeň na malůvky, washi pásky a samolepky, aby to hezky vypadalo a ty tak budeš svůj zápisník otevírat s radostí.
Týdenní plánování zaručeně předchází stresu během týdne. Úkoly si totiž rozplánuješ do celého týdne, takže se nestane, že ti ve čtvrtek odpoledne bouchne hlava z toho, že nestíháš. Navíc úkolům můžeš nastavit priority, to nejdůležitější tedy odškrtneš nejdřív a dostaví se úleva.
Foto: MINIMEE