Vymazli si svůj pracovní koutek

Stůl s lampičkou, notebookem, zápisníkem, tužkou a hrnkem čaje. Nebo naopak několik papírů, složek, psacích potřeb, lepítek a různých jiných vychytávek. Pracovní koutek, který nám poskytuje útočiště může vypadat jakkoliv. Naše galerie skrývá spoustu inspirace.

V pracovním koutku platí heslo můj prostor – moje pravidla. Jsi minimalista a moc věcí nepotřebuješ? To tě nadchne stůl, kde panuje pořádek a není tam nic, co k práci zrovna nepotřebuješ. Jestli jsi ale opak a vyhovuje ti spíše chaos, tak určitě využiješ spoustu organizérů a různých jiných super věcí, které na tvém stole nesmí chybět. Obojí může vypadat stylově a základ je, cítit se na té pohodlné židli ve svém koutku dobře.

Pohodlná židle a prostorný stůl je stavební kámen. Pro světlo je důležitá lampička nebo místo u okna. A pak záleží na tvé komfortní zóně. Minimalistům stačí počítač, lampička, sklenice s vodou, diář a propiska. Dále se budou určitě hodit lepíky, krabičky jako organizéry a pěkný stojan pro psací potřeby.

Okolí může dozdobit nástěnka s tvými nápady nebo cíli. Poličkám sluší knížky, svíčky, fotky i květiny. Šuplíky a různé police pro organizéry a šanony ti zaručí prostor pro uložení věcí, které nepotřebuješ na stole, ale hodí se po ruce. Krásný a funkční pracovní koutek má i Nikča (@bruno_sekretarem), kterou nesmírně baví tvořit. 

O tom, že pořádek kolem nás má několik pozitiv není pochyb. Avšak studie psychologičky Kathleen Vosh dokázala, že nepořádek na stole může podporovat kreativní myšlení a podněcovat nové nápady. Pokud tedy neholduješ pořádku na svém stole, můžeš být v klidu. Možná jsi ten milionový nápad v té hromádce ještě nenašla/šel, ale určitě tam bude!

Foto: MINIMEE, @bruno_sekretarem, Pexels